Vzťah je jednoducho obchod

So svojím partnerom ste pravdepodobne preto, že ho milujete. Napriek jeho nedostatkom, ktorých má asi dosť. Možno ich všetky zvládate väčšinu času dobre a možno sa do krvi pohádate vždy, keď sa prejavia. Je neschopný v kuchyni, do vysávania ho treba stokrát vyzvať a o deti sa postarať nevie? A ešte k tomu nemá rád vašu matku, telenovely a nie je ochotný s vami chodiť na kurz spoločenských tancov?

Je na mieste uvedomiť si, že vzťah je obyčajný obchod. Niečo za niečo. Nemáme na mysli ten druh obchodu, pri ktorom slečna splní každé želanie na lusknutie prsta a pán je pravidelným zákazníkom e-shopov s luxusnými kabelkami a topánkami. Len obyčajná férová dohoda s mužom, ktorého milujete, hoci má trochu iné potreby a priority, ako vy.

Možno neznáša vašu matku a možno aj vy. Ale občas je potrebné jej návštevu vydržať. Takže máte niečo, čo chcete a on nie. Obchodujte! Otvorene mu povedzte, že viete, že ho to nebaví, ale vám záleží na tom, aby to aj tak robil. Tak nech to teda vydrží a vy s ním na oplátku pôjdete do baru pozerať futbalový zápas. Alebo nie je ochotný s vami nakupovať? Zvládnite to sama, kým on doma umyje riad a podlahu.

Pochopiteľne, vychádzať si v ústrety je v partnerstve samozrejmé. Každý vzťah však máva aj horšie obdobia, kedy nie ste veľmi naklonení zaujímať sa o partnerove potreby. Rozhodne vám ale neprospeje, ak budete musieť na každej druhej rodinnej oslave rodičom vysvetľovať, že váš partner nemal náladu prísť.
Tiež môžu existovať veci, ktoré vaša polovička jednoducho odmieta robiť. Netlačte ho, iste aj vy máte nejaké svoje zásady. Vyriešte situáciu tak, aby sa nikto necítil ukrátený, ani do ničoho tlačený. Ak nie je ochotný ostať s dieťaťom sám, akceptujte to. Zrejme sa to zmení, keď malý človiečik trochu vyrastie. Dovtedy sa s partnerom dohodnite na opatrovateľke, kým si vy pôjdete zatancovať. Počúvajte návrhy protistrany a zvažujte ich. Možno odmietne návštevu drogérie a aj umývanie podlahy v tom čase, ale ponúkne prípravu večere.

Dajte si pozor, aby ste tieto obchody nehnali do extrémov. Nemusíte si písať, koľkokrát ste už túto futbalovú sezónu zniesli jeho opitých kamarátov a vypočítať z toho, že k mame pôjdete budúci týždeň trikrát napriek tomu, že bežne ju vidíte raz za mesiac. Vzťah je obchod, no nejde o to do bodky vyrovnať skóre, ale dosiahnuť spokojnosť vás a vášho partnera. Bojujete spolu, nie proti sebe.

 

Prečítajte si tiež

Nech sa s vami v posteli nenudí

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Shopping cart

close