Ako si zaručene zničiť sexuálny život

Tento článok by sa mohol volať aj “Tri nesexuálne činnosti, ktoré zabíjajú sex”, alebo “Pár spôsobov, ako dohnať vášho milého do náručia inej ženy”. Ženské magazíny sú plné rád, ako oživiť sexuálny život v manželstve. Ono, fajn, nápad je to milý a štatistika prispúšťa, že to niekedy aj zaberie. Ale čo keby sme sa na to skúsili pozrieť skôr? Čo keby sme žili tak, aby naše vzrušenie nebolo treba hľadať a prebúdzať, ale aby vôbec neopadlo? A tým nemyslím, že sa máte hneď natiahnuť do latexu a skúšať s ním všetky krkolomné polohy, ktoré pozná kamasútra. Len zopár úplne normálnych vecí, ktoré vám možno prídu také jednoduché, že on bez nich určite prežije, veď vás ľúbi a toleruje. No, hej. Ale ako dlho?

Doma sa chcem cítiť pohodlne
Úplne klasický model správania je, že si žena päť dní v týždni každé ráno starostlivo upravuje vlasy, make-up, vyberá oblečenie a vysoké topánky. A ďalšie dva dni, ako každá bloggerka hlási vo svojich statusoch: “Hurá víkend! Podprsenka dolu a obliecť tepláky!”
Naozaj je pre vás dôležitejšie, že sa páčite otravnej kolegyni, než chlapovi, s ktorým chcete sex? Nie, takto to nefunguje. Aj on mal pracovný týždeň, aj on je unavený a vystresovaný. Víkend má na relax a často je to jediný čas, ktorý na vás má.
Netvrdím, že máte päť dní pracovať a ďalšie dva robiť obsluhu pánovi doma. Ale ak vás bude stretávať len vo svojom ktoviečím ušpinenom tričkom a s mastnými vlasmi, dlho mu záujem nevydrží. Čo keby ste z kabelky vyhrabali rúž, zo skrine sexi šaty a vybehli trebárs do kina? Aj pre vás to bude oddych a on si všimne, že ste sa obliekali iba pre neho.

Potrebujem navariť a upratať
Áno, treba upratať a navariť. Ale aspoň dva, trikrát za mesiac to hoďte za hlavu a hrajte sa s ním. Buďte pri ňom, keď jeho telo produkuje nadmerné množstvo adrenalínu a testosterónu. Nemusíte patriť k fanúšikom parašutizmu, či bungee-jumpingu. Muži jednoducho radi súťažia. Obyčaný bowling či biliard je súťaž, je to tiež čas s vami a dokonca sa spája s predchádzajúcim bodom – obliekate sa iba pre neho. No a napríklad za motokáry vás bude zbožnovať!
Že vás to nebaví? No, možno nie, ale vzťah a vášeň je o spoločnom čase. Skúste si pomôcť napríklad pohárom vína. Na motokokáry vás pustia, aj keď z vás evidentne razí alkohol. Zákaz príde, až keď to s pitím preženiete a personál sa začne báť viac o svoje hračky, než o vás.
Alebo vybehnite za hudbou. Koncert, festival, či majáles. Hocikam, kde rytmus ovládne telo aj myseľ. Uvolnite sa, vyčistite hlavu, nalaďte sa na rovnakú vlnovú dĺžku a užívajte si.

Musím sa postarať o deti
Či už chodíte do práce a z nej letíte do škôlky, alebo ste doma celý deň v kolotoči deti – práčka – sporák, určite večer túžite po jedinom – padnúť do perín. Posledné, na čo máte chuť, je ísť zase do sprchy a holiť si nohy. Viem, chápem, poznám. A prvé týždne bábätka to ani inak nejde. Ale narodenie dieťaťa je iba prechodný stav, ktorý treba zvládnuť so všetkou radosťou a nasadením, ktoré k tomu patria. Nie je to trvalá zmena vašej situácie do stavu “matka”. Odneste deti k rodičom, alebo im nájdite opatrovateľku. V krajnom prípade hoďte všetko na manžela a vy si urobte oddychový deň. Nákupy s kamarátkou, kozmetička, kaderníčka, víno. Čokoľvek, čo vás uvoľní. A robte to čo najčastejšie, lebo keď necháte manžela prvýkrát samého s dvojročným anjelikom, zrejme bude po vašom príchode on spať, potomok kresliť po stenách kečupom a kuchyňa vás ohúri novým dizajnom “po výbuchu bomby”. To máloktorú ženu naladí na romantiku.

Ale keď…
Iste máte teraz v hlave tisíc protiargumentov. Manžel sa o deti nevie postarať, nemám ich kam dať, nebudem sa po víkendoch vláčiť kade-tade, motokári sú pre deti, cez víkend si potrebujem oddýchnuť, na také som už stará…
V poriadku, na svoj názor máte plné právo. Ale ak budete dlhodobo pred partnera klásť deti a domácnosť, niekde okolo štyridsiatky už budú vašou jedinou voľbou. Lebo chlap to vzdá a nájde si takú, ktorá sa bude zaujímať o neho. Ak je to váš výber, pokojne. Ale ak nie, urobte preto niečo. Ako hovorí ďalšia z viet, ktoré teraz rotujú po sociálnych sieťach:
Dokonalý vzťah sa nehľadá, ale buduje.

Prečítajte si tiež

Nech sa s vami v posteli nenudí

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Shopping cart

close